چاپ – شرکت لاله کامپیوتر | Laleh Computer Co

چاپ

دستگاههای چاپ مورد استفاده قابلیت چاپ دهها هزار شیت در ساعت را دارا می باشد. سرعت بالا در کنار کیفیت بسیار عالی و نیز قابلیتهای منحصر بفرد این دستگاهها، موجب گردیده است تا شرکت لاله کامپیوتر در این زمینه بسیاری از رقبای داخلی و خارجی را پشت سر گذارد.

سبکهای چاپ مورد استفاده در این شرکت شامل چاپ افست ،چاپ دیجیتال و چاپ فلکسو می باشد.

چاپ افست

چاپ افست يکي از رايج ترين انواع چاپ در ايران است که در آن جهت چاپ يک طرح خاص براي آن فيلم و زينک و يا پليت تهيه شده و با نصب زينک مذکور در دستگاه هاي چاپ افست چاپخانه طرح توسط استوانه هاي لاستيکي مخصوص بر روي کاغذ چاپ مي شود، ماشين آلات مختلفي جهت چاپ افست موجود مي باشند که يکي از بهترين سازنده هاي اين ماشين آلات شرکت KBA می باشد.

در چاپ افست از مدل رنگ CMYK استفاده مي شود و هر رنگ به صورت جدا گانه بر روي كاغذ چاپ ميشود و عمل تركيب رنگ بر روي متریال صورت ميگيرد.برخي از دستگاه هاي چاپ افست داراي يك ستون رنگ هستند يعني در هر بار مكش كاغذ فقط مي توانند يك رنگ را روي كاغذ چاپ كنند. برخي از دستگاه ها دو رنگ و برخي نيز چهار رنگ هستند كه چاپ هر چهار رنگ را با يك بار مكش كاغذ انجام مي دهند. برخي از دستگاه هاي چاپ افست 5 رنگ هستند كه علاوه بر چاپ هم زمان CMYK ميتوانند چاپ رنگ پنجم (مثلاً نقره اي يا طلايي يا رنگ هاي ساختگي) و يا حتي چاپ ورني را انجام دهند. ماشین آلات چاپ این شرکت از پیشرفته ترین و بروز ترین نوع ماشین آلات چاپ افست بوده و قادر به چاپ بر روی انواع مواد اولیه است.

چاپ دیجیتال

بروزترین سبک در صنعت چاپ، چاپ دیجیتال می باشد. تفاوت اصلی بین چاپ دیجیتال و روشهای سنتی چاپ مثل لیتوگرافی و چاپ افست، فلکسوگرافی، گراور، یا لترپرس در استفاده نکردن از پلیتهای چاپ است که در نتیجه مراحل آماده سازی پیش از چاپ سریع تر و ارزان تر هستند. در فرایندهای چاپ دیجیتال جوهر همچون چاپ افست مرکب لایه نازکی بر روی سطح تشکیل داده و سپس بوسیله خشک کن خاص رنگ تثبیت می شود. این نوع چاپ دارای تفاوت اساسی با دیگر روشهای چاپ است. برخی از این تفاوت‌ها به شرح زیر است:

-به دلیل حذف مراحل پیش از چاپ شامل لیتوگرافی، فرایند چاپ دیجیتال کوتاه تر است

-در چاپ دیجیتال هزینه چاپ به تعداد نسخه‌های چاپی ارتباطی ندارد و برای هر کارت چاپ شده مقدار ثابتی است.

-در این روش میزان مواد باطله کمتر است چون نیازی به رسیدن به رنگ و یا تنظیمات حین چاپ وجود ندارد.

-چاپ دیجیتال در هر دور چاپ می تواند تصویر و متن متفاوتی را چاپ کند چون در این روش از پلیت استفاده نمی‌شود.

-توانایی چاپ نقش برجسته و سه بعدی بر روی کارت با توجه به طرح مد نظرمشتری.

-توانایی چاپ بر روی متریال پلی کربنات و گلاسه در قطع کارت با استاندارد ISO/IEC 7810.

-کیفیت رنگ و ظرافت چاپ نسبتا مشابه چاپ افست.

-توانایی شخصی سازی کارتهای مگنت و بانکی.

چاپ فلکسو

چاپ فلکسو گونه‌ای از چاپ‌های برجسته است که در آن کلیشه لاستیکی حاوی طرح مستقیما با جنس چاپ شونده در تماس است. این روش چاپ به دلیل استفاده از کلیشه‌های لاستیکی قابل انعطاف(فتو پلیمر)،«فلکسو» نام گرفته‌است. چاپ فلکسو عموما برای چاپ بر روی سطوح نایلونی کاربرد دارد. فلکسو چاپی است که بیشتر در خدمت بسته بندی کالا قرار دارد. این نوع چاپ که در زمره چاپ‌های برجسته قرار دارد قابلیت چاپ بر روی فیلم ، پلاستیک، سلفون، کاغذ و مقوا را دارا است و به هنگام چاپ بر روی کارتن‌های پلاستیکی، سلفون یا هر صفحه شفاف دیگر می تواند سطوح را به صورت موضعی و بر حسب نیاز با مرکب سفید پوشش دهد. شرکت لاله کامپیوتر ، با بهره گیری از به روزترین فناوری چاپ فلکسو (سال 2011 میلادی) ، در 4 رنگ و با استفاده از مواد اولیه مرغوب آماده انجام کلیه خدمات چاپ مرتبط برای مشتریان محترم می باشد.