تولید رول های حرارتی – شرکت لاله کامپیوتر | Laleh Computer Co

تولید رول های حرارتی

درباره کاغذ حرارتی

کاغذ حرارتی همان كاغذهاي رولي با كيفيت عالي هستند که عرض آن ها 80 میلی متر می باشد. کاغذ حرارتی به منظور تکنولوژی های چاپ حرارتی مورد استفاده قرار میگیرد. مواد تشكيل دهنده ی این كاغذ طوري است كه در مواجهه با حرارت ساطع شده از هد پرينتر ، فعل و انفعالات شيميايي مخصوصي را انجام مي دهند كه باعث چاپ برروي آنها مي گردد و در حقيقت به نوعي سوخته مي شوند .

کاغذهای حرارتی هنگامیکه در معرض حرارت قرار مي گيرند از خود واكنش نشان داده و تغيير رنگ مي دهند . سطح اين كاغذها با يك تركيب شيميايي شامل نوعي رنگ و اسيد مخصوصي پوشیده شده است كه پس از مواجه شدن با حرارت ، رنگ و اسيد موجود در سطح كاغذ باهم واكنش داده و اثري رنگي را به وجود مي آورند كه معمولا اين رنگ سياه هستند که گاهي اوقات قادر به تولید رنگ آبي يا قرمز نيز می باشند كه اين بستگي به تركيبات اندوده شده برروي كاغذ حرارتي دارد .

موارد زیر را جهت مراقبتو حفظ اطلاعات چاپ شده روی این دسته ازکاغذ ها رعایت نمایید :

جلوگيري از مواجهه آنها با اشعه UV ، آب ، روغن ، نفت ، مواد چرب و….

جلوگيري از قرار گرفتن در حرارت مستقيم و زياد

نگهداري كاغذهاي فوق در محل های سرد و فاقد رطوبت

درباره چاپگرهای حرارتی

چاپگر از متداولترین دستگاه‌های خروجی در کامپیوتر است که از آن بمنظور چاپ اطلاعات استفاده می شود . کاربران کامپیوتر صرفنظر از نوع استفاده ، ممکن است در مقاطع زمانی خاصی نیازمند استفاده از چاپگر باشند. چاپگرها دارای انواع متفاوتی می‌باشند. چاپگرهای جوهر افشان، لیزری تک رنگ و لیزری رنگی، سه گروه عمده از چاپگرهای موجود می‌باشند. هر یک از چاپگرها ( از چاپگرهای جوهر افشان تا چاپگرهای لیزری ) دارای طراحی منحصربفرد خود بوده و بمنظور اهداف و کاربردهای خاصی ، طراحی شده اند .

مکانیزم جدید چاپ تحت عنوان چاپ با حرارت یا چاپگرهای حرارتی معرفی شده اند. در این نوع چاپ نیاز به جوهر نیست در واقع هد دستگاه توسط ایجاد حرارت بر روی کاغذ می نویسد . البته باید توجه داشت که کاغذ از نوع خاص می باشد و در واقع در این مکانیزم نیاز به کاغذی داریم که در مقابل حرارت حساس بوده و واکنش نشان دهد.

پرینترهای حرارتی صدور فیش در دو نوع تک رنگ(سیاه و سفید) و 2رنگ در بازار موجود است که کارایی نوع 2 رنگ آن به علت عدم وجود کاغذ دو رنگ در بازار ایران مانند پرینتر های تک رنگ است.

یک پرینتر حرارتی شامل این اجزای اصلی است:

هد حرارتی: ایجاد حرارت کرده و بر روی کاغذ چاپ می زند.

پلاتن: یک رول کشنده که کاغذ را به داخل می کشد.

فنر: فشار کافی را برای هد حرارتی تامین می کند، باعث برقراری تماس آن با کاغذ حساس به حرارت می شود.

بردهای کنترل کننده: برای کنترل مکانیسم.

برای ایجاد پرینت، کاغذ حساس به حرارت بین هد حرارتی و پلاتن گذاشته می شود. پرینتر یک جریان الکتریکی را به المنت های حرارتی هد حرارتی می فرستد،

که ایجاد حرارت می کند. حرارت، لایه رنگی حساس به حرارت کاغذ حساس به حرارت را فعال می سازد، که موقع گرما تغییر رنگ می دهد، سپس چاپ تمام می شود.

مزایای پرینتر های حرارتی :

عمر طولانی و عدم نیاز به سرویس مداوم و شارژ: این پرینتر ها نیازی به شارژ ندارند و سال ها بدون نیاز به هیچ گونه سرویسی کار میکنند.

سرعت بالا در چاپ : سرعت صدور فیش یکی از عوامل مهم در جلب رضایت مشتری و بالا بردن راندمان کاری میباشد که این پرینترها با سرعت بسیا بالای خود به شما در رسیدن به این مهم کمک میکنند.

هزینه پایین چاپ : پرینترهای فیش زن حرارتی نیاز به جوهر ندارند و در ضمن کاغذ مصرفی این پرینترها (رول حرارتی) بسیار ارزان می باشد. در صورت استفاره از این پرینترها هزینه نهایی هر قبض یا پرینت 15 سانتی تقریبا1تومان میباشد!

کار در سکوت: هنگام کار چاپگر حرارتی صداهای ایجاد شده توسط چاپگرهای سوزنی و لیزری را نمی شنویم و از این حیث باآرامش محیط کار مواجه شویم.

بر طرف نمودن مشکل کمبود جا : این پرینتر نسبت به انواع لیزری و سوزنی بسیار حجم کمتری از فضا را اشغال کرده ، لذا مشکل اشغال فضای میز کار را تا حدودی مرتفع می نماید.

کاهش هزینه‌های جانبی : شاید برای خرید این پرینترها مبلغی بیش از پرینترهای دیگر هزینه کنید، ولی با توجه به کاهش هزینه‌های جانبی (کاغذ ارزان، عدم نیاز به شارژ جوهر و عدم نیاز به سرویس) بعد از چند ماه با توجه به صرفه جویی انجام شده هزینه خرید پرینتر به شما باز میگردد.

این خصوصیات منحصر به فرد پرینتر های فیش زن حرارتی سبب شده که این پرینتر ها به طور گسترده در جاهایی مثل رستوران ها، دستگاه های خود پرداز بانک ها (ATM) ، داروخانه ها ، تاکسی سرویس ها وپیک های موتوری، دستگاه های نوبت دهی، سینماها، فروشگاه و… مورد استفاده گسترده قرار گیرد.

خدمات لاله کامپیوتر

این شرکت از سال 1391 به طور گسترده خط تولید انواع رولهای حرارتی مخصوص انواع POS و دستگاه های MTN بانکی را آغاز نموده است و تا کنون بیش از 750000 عدد رول تولید و به متقاضیان عرضه داشته است.

چاپ 4 رنگ با کیفیت بسیار بالا

امکان برش درعرضهای مختلف و تولید رول با عرضهای مورد نیاز

قابلیت تعریف تولید رول با طول مورد درخواست